Radio Pooki Aito paikallinen.

Radio Pookilla saat kiinni Pohjois-Pohjanmaan aktiiviset aikuiset. Kuuntelijamme viettävät aikaa kanavallamme yli kolme tuntia päivässä ja kaupallisessa kanavaosuudessa Pooki on samalla viivalla jopa pienempien valtakunnallisten radioiden kanssa. Aidosti paikallinen Radio Pooki tekee ajankohtaista ohjelmaa, uutisia ja haastatteluja Oulun ja Raahen talousalueilta rennon ihmisläheisesti. Musiikki on kotimaista iskelmä- ja tanssimusiikkia kattavasti eri vuosikymmeniltä.

Yhteystiedot

Radio Pooki Raahe
Kauppakeskus Masto
Ollinkalliontie 3
92100 RAAHE

Radio Pooki Oulu
Isokatu 8
90100 OULU
Puh. 020 747 4140
Fax. 020 747 4148

toimitus@radiopooki.fi

Studio: 0700 392 111 (3,55 e/min + pvm)

Bauer Media Oy
Tallberginkatu 1 C
00180 Helsinki
Vaihde: 020 747 4000
www.bauermedia.fi

Henkilöt

Ohjelmapäällikkö
Mika Kuki
puh. 020 747 4143
mika.kuki@bauermedia.fi

Radiotoimittaja
Jussi Häkkilä
puh. 050 3758 790
jussi.hakkila@bauermedia.fi

Radiotoimittaja
Paavo Törmi
puh. 050-4115604
paavo.tormi@bauermedia.fi

Radiotoimittaja
Marja Ollakka
puh. 040 516 4179
marja.ollakka@bauermedia.fi

Radiotoimittaja
Ari Kettukangas
puh. 0400 629 506
ari.kettukangas@bauermedia.fi

Radiotoimittaja
Joonas Hepola
puh. 020 747 4140
joonas.hepola@bauermedia.fi

Myyntijohtaja
Tuomas Immonen
puh. 0400 959 591
tuomas.immonen@bauermedia.fi

Mainostuotanto
Mika Pesonen
Puh. 020 747 4184
mika.pesonen@bauermedia.fi

Mediamyynti
Bauer Media Oy
Katso yhteystiedot

Taajuudet

Oulussa 88.0 MHz
Kemi/Tornio 89.5 MHz
Raahe 94.8 MHz
Ylivieska 95.5 MHz
Kalajoki 101.0 MHz
Nivala 100.5 MHz
Haapavesi 103.3 Mhz
Haapajärvi 95.0 MHz
Kokkola 89.3 MHz
Kaapeleissa 90.5 MHz
Oulun kaapelissa 89.9 MHz